hír
A 91. Oscar-díjátadón Peter Farrelly Zöld könyv című alkotása nyerte el a legjobb film díját helyi idő szerint vasárnap este a hollywoodi Dolby…
továbbhír
Október elejétől láthatjuk Stefan Ludwig rendező a romáknak létrehozott buddhista gimnáziumot bemutató, ezen keresztül a magyarországi kisebbség…
továbbhír
Gabriele Mainetti Lo chiamavano Jeeg Robot (Jeeg robotnak hívnak) című szuperhősfilmje vitte el a legtöbb díjat, az Európai Unióban készült legjobb…
továbbhír
Az Ítélet Magyarországon című dokumentumfilm elnyerte a European Civil Rights Special Prizeelnevezésű német díjat, amelyet a German Sinti and Roma…
továbbmagazin
Legutóbb 6 éve, a Puskás Hungary című filmjekor hallottunk róla, tititá című dokumentumfilmjét nemrég mutatták be a magyar mozikban, de számtalan új…
továbbhír
Almási Tamás Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendező (Puskás Hungary, Sejtjeink, Ítéletlenül, Ózd sorozat, Ballagás) legújabb filmje, a tititá…
továbbhír
A DunaDOCK közleményben tudatta, hogy szeptemberben nem tartja meg szakmai programját Miskolcon, miután a Cinefest nem tette lehetővé a roma…
továbbhír
2012-ben immáron ötödik alkalommal került megrendezésre a "ROMA-KÉP" elnevezésű tematikus program 2012. szeptember 17-19. között a Jameson…
továbbhír
A Jameson CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztiválon 2012-ben immáron ötödik alkalommal kerül megrendezésre a "ROMA-KÉP - Romák a kamera előtt"…
továbbhír
Egy roma fiatalember izgalmas kulturális missziójáról szóló filmmel folytatná rendezői pályáját Balassa László, akinek rendezői bemutatkozása a…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié